panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

szczepienia

Skrupulatnie ukrywana prawda o lekach, część III – Oszustwa koncernów farmakologicznych i wymyślone choroby

| 0 comments

Część 1: O skutecznych i niedopuszczonych terapiach raka 

Część 2:  O szczepieniach 

Część 3: Oszustwa koncernów farmakologicznych i wymyślone choroby  (poniżej)
 
 

Prawda o koncernach farmakologicznych i lekach

 

Złapani na gorącym uczynku

Oszustwa firm farmaceutycznych nie dziwią nikogo, przyzwyczailiśmy się wszyscy do licznych przekrętów przy promowaniu leków, zatajanie informacji o zagrożeniach jakie wiąże się z ich stosowaniem i ciągłe przekupywanie lekarzy. Jak dana firma zostanie złapana za rękę to zapłaci i dalej będzie robić to samo, bo i tak się jej opłaca.

Tak jak opłacało się GlaxoSmithKline jedenemu z największych koncernów farmaceutycznych na świecie, mimo wpadki z Paxilem w 2004 roku, dalej dokazywali, aż dostali wyrok 3 miliardy dolców i musieli się zgodzić na 5 lat będzie pod obserwacją amerykańskiej prokuratury. Ciekawe jak układa się ich współpraca i komu się opłaca? Eliot Spitzer, prokurator generalny Nowego Jorku i tak nas zapewnił: „Stało się dla nas jasne, że kary finansowe nie odwodzą koncernów od oszustw”.

Na razie to lekarstwa podrożały, bo wzrosły koszty, a reszta bez szczególnych zmian. Nikogo nie powinno nic dziwić, tak działa system, dla którego najkorzystniejsze jest, aby każda firma farmakologiczna też działała z wielkim rozpędem, bo wtedy i podatki będą osiągały odpowiedni dla władzy poziom.

Co z tego, że kara czasem jest nakładana, jak tylko, co jakiś czas, nawet tego nie poczują, szybko nadrobią straty, nadal wyciąga kasę z kieszeni obywateli i jak coś ktoś tam sypnie, to organy władzy mają okazję okazać swoją sumienność i ściągnąć dodatkowa opłatę, bo przecież oszukani pacjenci nie mają z tego nic, tylko o czym posłuchać w wiadomościach, a do budżetu wpływają kary.

 

Jak najłatwiej oszukać pacjenta?

Jakby firmy farmaceutyczne zarabiały takie krocie, gdybyś był zdrowy i w dobrej kondycji? To chyba logiczne, aby mogły sprzedać jakiś lek, musisz mieć jakąś chorobę, czyli powód, aby kupić lekarstwo. Są tylko dwa sposoby, abyś miał to schorzenie, jeden to wywołać je, a drugi to sprawić, że uwierzysz iż jesteś chory.

Koncerny farmakologiczne działają na oba fronty, sprzedają lekarstwa, które wywołują inne schorzenia jak np. szczepionki, które wywołują autyzm, albo choroby serca czy bezpłodność, albo szczepienia, które nie działają jak np. przeciw grypie, gdzie więcej chorych jest w grupie zaszczepionych. Czyli zaszczepiają choroby, aby później mogły je leczyć innymi medykamentami. Płaca grube pieniądze na reklamę i dzięki lobbystom zasilają rządowców, aby wsparli ich odpowiednimi ustawami.

Dodatkowo firmy farmaceutyczne modyfikują dane statystyczne dotyczące chorób, aby wywołać niepokój i zwiększyć sprzedaż swoich produktów, co widać nawet po jednodniowej dawce reklam telewizyjnych. Od samego oglądania o przeziębieniu i bólach można dołożyć kilka specyfików do listy zakupów, na tzw. wszelki wypadek i na wzmocnienie organizmu, podobno zawsze warto mieć pod ręką.

Promuje się nieistniejące choroby, szczególnie modna ostatnio jest depresja, ciśnienie albo podwyższony poziom cholesterolu, a kto się tym przejmował się lata temu, albo czy wtedy mierzono ciśnienie? Nagłaśnianie dolegliwości i większy zbyt nie tylko leków, ale i aparatury mierniczej.

Dr Rath: „Farmaceutyczny „biznes chorobowy” to największy oszukańczy i szalbierski biznes w dziejach ludzkości. Obiecanego przez firmy lekowe produktu „zdrowia” nie dostarcza się milionom pacjentów. Zamiast tego, najczęściej dostarczane „produkty” są odwrotne: nowe choroby i często śmierć”.

Dr Robert Henderson: „Każdy lek nasila i komplikuje dolegliwości pacjenta”.

Dr Henry Lindlahr: „Największą część wszystkich przewlekłych chorób tworzy tłumienie poważnej choroby przez zatruwanie lekami”.

Dr William Osler: „Człowiek przyjmujący leki musi wyleczyć się dwa razy: raz z choroby, i raz z medycyny”.
 

 

 

Koncerny farmakologiczne zarabiają pieniądze na produkcji mitów

 
To nieprawda, że leki są bezpieczne, najczęściej nie są.

Również nieprawda, że lekarstwa są skuteczne, bywa różnie.

Nieprawda, że badania kliniczne są wiarygodne, a opinie ekspertów niezależne.

Również nieprawda, że lekarze wiedzą, co robią, a Ci co wiedzą są jeszcze gorsi niż pozostali.

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*