panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

trybiki

Strach pomyśleć!

| 0 comments

 

Otwieram facebooka, po chwili pojawia się najnowszy wpis Shannon (córka Bruce Lee) i post sponsorowany, który o mało mnie nie zrzuca z krzesła! Patrzę i własnym oczom nie wierzę, fotka policji (mundurek typowo UK), funkcjonariusze lecą zwartą kolumną, jakby były gdzieś zamieszki, a tekst powyżej „Government urges all adults to have life insurance in order to protect their families.” O la boga, co to za gówno, rząd nalega, aby każdy miał wykupioną polisę na życie, aby chronić rodzinę + szturm policji na zdjęciu? Co się szykuje w tym kraju?

Nie wierzę, to jakaś reklamowa manipulacja, prawda? Sprawdzam na necie, zostało to powiedziane  czy tylko durna prowokacja? Nic nie znalazłam o UK, aby rząd coś sugerował. Sprawdziłam też, czy nie szykuje się jakaś unijna dyrektywa, czy nie ma projektu, że wszyscy mają mieć ubezpieczenie na życie, tak jak polisę na auto. Nic nie było, pomyślałam, kurczę, ale reklamę wymyślili, aby ludzie kupowali ich serwis. Chciałam zamykać kompa, ale coś mnie tknęło, aby wpisać w wyszukiwarkę inne zapytanie…

Szczęka mi opadła, faktycznie rząd naciska na swoich wyborców wykupienie takich polis. Miejsce się nie zgadza, bo robią to w Ameryce (Illinois, North Carolina i Arkansas). Dlaczego to robią, czy to tylko lobby biznesu ubezpieczeń i chęć podciągnięcia dochodów tego sektora, czy coś się szykuje? Ktoś się spodziewa, że sporo ludzi poumiera, a w każdym razie więcej ludzi i osierocą rodziny, dla których brak wypłaty ubezpieczenia może oznaczać brak środków do życia?

Bzdura jakby się spodziewali to by siedzieli cicho…Dlaczego inni nie ostrzegają, bo to pogrążyłoby biznes, gdyby za dużo klientów ustawiło się w kolejce po kasę? Może boją się paniki i ewentualnych oskarżeń, że rząd brał udział w planowanych zamieszkach, wiedział i nie zrobił nic? Zganiłam siebie w duchu – Oj zaczynam snuć teorię spiskową, bo obozy i plastikowe trumny FEMA nie dają mi spokoju. Oj mam nadzieję, że nie będzie kolejnej akcji typu World Trade Center i otwartej walki z terroryzmem…

Nadal mam dziwny chaos w głowie, czy to zwykły chwyt reklamowy, aby namówić ludzi do sprzedawanego produktu, czy coś więcej… Dlaczego rządowcy w Ameryce o tym mówią? Kłamstwo czy ostrzeżenie? Coś mi tu wciąż śmierdzi!

 

policja
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*