panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

żołnierz

Super – wojownicy, część 1

| 0 comments

 

Cykl Super- wojownicy składa się z 3 części:

Super – wojownicy, część 1 poniżej (projekty DARPA, eksperymenty na zwierzętach i doświadczenia na ludziach, programy i technologiczne bajery typu suprer-wojownik, serum super wojownika)

Super – wojownicy, część 2 (szczegóły programów super-wojownik,  m.in projekt Metabolically Dominant Soldier i projekt Z-Man, Program Executive Office Soldier – PEO, The Soldier Enhancement Program – SEP, program 2045)

Super – wojownicy, część 3 ( o ludziach poddanych kontroli umysłu, kształconych na super-wojownika i na których przeprowadzono manipulacje psychotyczne, m.in. projekty Monarch, Montauk, Talent, Scream, Lolita, Seagate, Twin Flame i więcej o programie 2045 )

 

 

CZĘŚĆ 1

 

DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency – Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) od zawsze parała się niecodziennymi projektami, które nie dość, że były kontrowersyjne i nieetyczne to w niejednym człowieku budziły strach, a szczególnie przez ryzyko poddania ich manipulacji, której sami nie będą świadomi.

W DARPA zawsze marzyli o stworzeniu super-wojownika. Powstały mechaniczne słonie  (niestety nie udało się naśladowanie kartagińskiego wodza Hannibala, słonie nie wspomogły marines przedrzeć się przez dżunglę podczas wojny wietnamskiej) i wojenne pszczoły (wytrenowane pszczoły do wykrywania po zapachu materiałów wybuchowych, obecnie w okresie testów, więc efekty tresury nie są jeszcze znane) i oczywiście bojowe szczury (gryzoniom wszczepia się elektrody, aby kontrolować je z laptopa, też nie ujawniono wyników).

Jak widać DARPA nie jest zadowolona ze swoich wyników, lub woli działać na dwa fronty, ludziom nie podaruje, ich tez poddaje swoim eksperymentom. Na początku do prania mózgu i wprowadzenia kontroli umysłu służył najbardziej znany program MK-Ultura, gdzie poddano ludzi eksperymentom z hipnozą i narkotykami benzedryną, amfetaminą i LSD. Szczegóły znajdziesz w Kontrola umysłu w cieniu programu MK-Ultura.

Program MK- Ultra oficjalnie został dawno temu zamknięty, ale DARPA nadal kontynuuje tego typu działalność i eksperymentyje z kontrolą umysłu. Mimo, że badania nad telepatią nie przyniosły spodziewanych efektów, wciąż pracuje nad podróżami astralnymi i jasnowidzeniem – wiara, że da się przewidzieć, co robi przeciwnik i szpiegować, bez wychodzenia z pokoju tak szybko nie umrze, a może jednak jakieś sukcesy na tym polu zadecydowały o utrzymaniu tego typu projektów?

DARPA nie tylko nadal chce stworzyć super-agenta, ale także super-żołnierza, bo wg agencji „najsłabszym ogniwem amerykańskiej armii są ludzie”. DARPA zrobi wszystko, aby człowieka odpowiednio udoskonalić, wykorzysta każdą technologie i każdą chemię, aby mógł pracować bez przerw, na wzmocnionych obrotach, był silniejszy, szybszy i pod każdym względem doskonalszy.

 

żołnierz

DARPA nadal pracuje nad eliminacją zmęczenia i próbuje stworzyć żołnierza walczącego kilka dni i nocy bez odpoczynku, ma być w stanie jak supermarket gotowy do zadań 24/7. Nie najlepiej to wychodzi, bo np. w 2002r. amerykańskie lotnictwo wojskowe zbombardowało przez pomyłkę w Afganistanie kanadyjską bazą wojskową (4 zabitych i 8 rannych). Wiadomo, że piloci byli pod wpływem specjalnych pobudzających tabletek na eliminację zmęczenia, niestety o nieznanym składzie.

Nieznany skład ma również tzw. serum super-żołnierza – wiadomo, że wykorzystują sekretne substancje i pracują nad tajnym programem genetycznego udoskonalenia człowieka. Kapitana Ameryka już powitaliśmy dawno temu. Steve Rogers stał się super-żołnierzem dzięki Super Soldier Serum i Vita-Rays. W świecie Marvel, twórca tej surowicy – Abraham Erskine – został zabity przez nazistowskiego żołnierza, co powinno oznaczać, że ​​nigdy nie będzie innego Kapitana Ameryka.

Naukowcy pracują ciężko, aby stworzyć super żołnierza nowego Kapitana Ameryka. Tworzą nie tylko mikstury i bawią się z promieniowaniem, ale dzięki technologii tworzą żołnierzy, którzy mogą lepiej wytrzymać trudy walki. Institute for Soldier Nanotechnologies  (Instytut Nanotechnologii żołnierza ) posiada urządzenia, które mogą wykrywać zagrożenia chemiczne w środowisku lepiej niż psy, chce tą technologię zaszczepić u żołnierzy. Jakkolwiek to brzmi to DARPA ma kilka projektów, które  nawet w świecie Marvel wydawałyby się sci-fi.

Noktowizor  już  nie wymaga nieporęcznych okularów, bo na Uniwersytecie w Michigan naukowcy opracowali soczewki kontaktowe, które wykonują podobną robotę przez umieszczenie grafenu  (graphene ) między szkłem.  Mają też „myślący  kask”, czyli hełm , który może przekształcić myśli na bity informacji, co pozwala komunikację między żołnierzami, bez ryzyka, że informacje dotrą do wroga.

DARPA pracuje na przyśpieszeniem czasu, kiedy mózg ludzki wyczuwa zagrożenie i wysyła sygnał ostrzegawczy. Technologia poznawcza (The Cognitive Technology Threat Warning System CT2WS) działa poprzez wykorzystanie P-300 fal mózgowych za pośrednictwem czujników EEG. Obecnie pracują nad przeniesieniem tej technologii do lornetki.

Okazuje się, aby być tak silny jak tytan nie wymaga godzin pakowania w siłowni, specjalnych koktajli sterydowych i ton odżywek. Od czego jest rozwinięty projekt egzoszkieletu dzięki tytanowemu ramieniu? (Titan Arm – od studentów na Uniwersytecie w Pensylwanii, zwiększa siłę, tak, że człowiek sobie może podnosić przedmioty, których nie jest w stanie dźwignąć. Świetny pomysł na przenoszenie przedmiotów bez żadnej pracy ze strony użytkownika.) Jeszcze przecież jest HAL – Hybrid wspomagający, japońskiej firmy Cyberdyne, świetnie opracowany egzoszkielet w celu zwiększenia zdolności ludzkiego organizmu.

Wciąż pracują nad projektem badawczym BioDesign mający na celu budowę stworzeń z komórek ludzkich oraz syntetycznych, a komórki nie będą obumierać i będą niezniszczalne, umożliwiając życie wieczne. Takie „nieśmiertelne istoty” mają mieć wprogramowane w kod DNA „przycisk śmierci”, aby dało się je usunąć gdyby poszło coś nie tak, przycisk ma je też zabijać „z automatu”, gdy tylko wpadną w ręce wroga.

Nie wiem jak wam, ale mnie to się z filmem kojarzy, najpierw pomyślałam o Terminatorze, ale Universal Solider lepiej pasuje: przecież Luc Devreaux (Jean-Claude Van Damme) i sierż. Andrew Scott (Dolph Lundgren) to dwaj żołnierze, którzy zabili się nawzajem w Wietnamie. No cóż może dla DRAPA tez nie będzie problemu, aby ktoś został przywrócony do życia 25 lat później w ramach tajnego programu rządowego. „Unisols,” ? Genetycznie ulepszone maszyny do zabijania, bez pamięci, uczuć i woli? Devreaux’ owi wróciła pamięć i zwiał z programu, może super-żołnierze DARPA też im uciekają? O ludziach, którzy świadczą, że tak się dzieje w innym odcinku (część3).

 

O hybrydach ludzkich z maszyną już wspominałam pisząc o cyborgach w Przestałeś być człowiekiem,  pod koniec tego tekstu jest film o specjalnych mundurach dla amerykańskich żołnierzy. Natomiast szczegóły modyfikacji genetycznych i szerzej o rozwiązaniach technicznych w części 2 super-wojowników.

 

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*