panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

żołnierz

Super-wojownicy, część 2

| 0 comments

Cykl Super- wojownicy składa się z 3 części:Super – wojownicy, część 1 (projekty DARPA, eksperymenty na zwierzętach i doświadczenia na ludziach, programy i technologiczne bajery typu suprer-wojownik, serum super wojownika)

Super – wojownicy, część 2 poniżej ( szczegóły programów super-wojownik, m.in projekt Metabolically Dominant Soldier i projekt Z-Man, Program Executive Office Soldier – PEO, The Soldier Enhancement Program – SEP, program 2045)

Super – wojownicy, część 3 ( o ludziach poddanych kontroli umysłu, kształconych na super-wojownika i na których przeprowadzono manipulacje psychotyczne, m.in. projekty Monarch, Montauk, Talent, Scream, Lolita, Seagate, Twin Flame i więcej o programie 2045 )

 

CZĘŚĆ 2 

 

DARPA nadal rozwija długoterminowy program „żołnierza dominującego” (projekt “Metabolically Dominant Soldier.”). W ramach jego DARPA, a właściwie wojsko uczy się jak korzystać z technologii i biologii, aby połączyć ludzi z maszynami i przekroczyć granice ludzkiego ciała. W tym momencie mają już kilka transgenicznych sukcesów.

Jednym z najbardziej znanych jest – „7 foot vertical leap”, przy biegu prędkości sprintera olimpijskiego możliwym do godziny, człowiek jest zdolny do wyskoku pionowego na 7 stóp przy zachowaniu niewidzialności i zwiększonej sile w pełnym ekwipunku wojskowym. Zaawansowana terapia genowa może mu zapewnić prędkość geparda i mięśnie goryla, co przekłada się na  prędkość 25 mil (niektórzy twierdzą 45 mil) na godzinę i zwiększenie wytrzymałości ok. dziesięciu razy. Ciekawe wyniki, tylko wielka kłótnia wśród spiskowców, czy źródłem tego jest modyfikacja genetyczna czy “bionic boots” i “spring walkers” (specjalne buciki, które działają jak mechaniczna nakładka na ścięgna Achillesa, powiększają możliwości ludzkie do zdolności kangura)

Leki i ulepszenia genetyczne w zastosowanej technologia pozwalają na regenerację, szybsze gojenie ran, wzmocnienie siły mięśni, uzyskanie wytrzymałości Alaskanów w psich zaprzęgach, wytrzymywanie bez snu przez wiele dni bez degradacji wydajności i generują odporność na ból.  Komórki mogą być ustawione tak, że można żyć na swoim tłuszczu.

Efektem ubocznym programu Supersoldier ma być zrewolucjonizuje kosztów i skuteczności opieki zdrowotnej szczególnie poprzez programy regeneracji, gojenia i odchudzania. Obecnie te leki i napoje pobudzające mięśnie równocześnie zwiększające energię nie spełniają oficjalnych norm bezpieczeństwa (są podobne do sterydów)

Głównym celem jest ingerencja w ciało żołnierza, aby lepiej radził sobie z urazem i uszkodzeniami ciała. Jednym z takich zabiegów jest “pain vaccines” (szczepionka przeciwbólowa) pochodzące z programu w Rinat Neuroscience  (nabyte w 2006 roku). Szczepionka ma blokować odczuwanie bólu w 10 sekund od otrzymania przez miesiąc, czyli rana postrzałowa czy oparzenie boli 10 sekund, a później go nie odczuwasz do 30 dni.

 

żołnierz

DARPA pracuje nad ludzkim genomem, manipuluje ekspresją genu, czyli chce naturalne zdolności organizmu wzmocnić poprzez inżynierię genetyczną. Departament Obrony (DoD) chce zwiększenia zdolności żołnierza do „zabijania bez wyrzutów sumienia” (eliminacja empatii), żołnierz ma nie wykazywać strachu, być w stanie walczyć bez zmęczenia, ma być bardziej jak maszyna, niż człowiek.

Naukowcy muszą stworzyć dla armii żołnierzy, które nie czują bólu, przerażenia i zmęczenia. Prace nad okablowaniu ludzkiego mózgu wspomaga Jonathan Moreno, profesor bioetyki na Pennsylvania State University. Moreno współpracuje z DoD na polu neurologii. Pentagon przeznaczył początkowo 400 milionów dolarów na badania i sponsoruje je nadal.

Według Joela Garreau profesora z Arizona University, DARPA uczy się genetycznie zmodyfikować ludzki tłuszcz w czystą energię przez wprowadzenie tzw. przełącznika metabolicznego, przy okazji tacy żołnierze wymagają mniej jedzenia. Chcą to osiągnąć za pomocą terapii genowej i łączenia elektronicznych akcesoriów. Ma to być równie łatwe jak mieszanie mutacji, aby zmienić kolor oka ludzkiego.

W związku z tym w 2011 roku British Academy of Medical Sciences opublikowała dokument wyjaśniający konieczność  “new rules to avoid ethical missteps.” (nowe przepisy w celu uniknięcia problemów etycznych.” Określa on, że po wstrzyknięcu ludzkich komórek mózgu do zwierząt, które mogą dać zwierzętom ludzkie wspomnienia i myśli, czy świadomość, powinny być traktowane inaczej niż niezmodyfikowane zwierzęta.

Zarodki ludzkie mogą wzmocnić badania na zwierzętach, co skłoniło senatora Sam Brownback do napierania na wprowadzenie ustawy Chimera (Human Chimera Prohibition Act of 2005.) Brownback wyraził potrzebę zapobiegania eksperymentom za zamkniętymi drzwiami, które wzbudzają kontrowersje etyczną powodując „rozmycie granic między ludźmi i zwierzętami, pojęciami samiec i samica, rodzice i dzieci, jednej osoby i innej osoby”.

Oprócz modyfikacji genetycznej ludzkiego genomu, istnieje globalna próba łączenia człowieka i maszyny, trans-humanizmu i nieśmiertelności. Teraz tworzy się „nową wizję rozwoju człowieka, który spełnia globalne wyzwania ludzkość, realizację możliwości radykalnego przedłużenia ludzkiego życia poprzez cybernetyczną technologię, jak również tworzenie nowej kultury związanej z tą technologią ” (założenie projektu 2054)

Program 2045 zakłada, że ludzkość „jest w potrzebie nowej strategii ewolucyjnej” , która ma zaprowadzić równowagę pomiędzy złożonością technologiczną i przyspieszeniem procesów informacyjnych, aby rozwinąć ” prymitywnego człowieka” do ” technologicznie wyższej inteligencji”

Projekt dla Nowego Amerykańskiego Stulecia (PNAC – The Project for the New American Century) opublikowany został w 2000 roku, dotyczył strategii amerykańskiej hegemonii w najbliższej przyszłości, identyfikacji „obszarów problemowych” świata i doradzanie zmiany reżimu niekorzystnych rządów, tak aby w końca narody świata będą zjednoczone pod szyldem amerykańskiej demokracji. (np. George’a Busha w ramach wytycznych PNAC zidentyfikował Iran, Irak i Kore Północną jako wymagające zmiany reżimu).

W założeniu projektu PNAC konieczne są naukowe i kliniczne badania dla rozwoju super żołnierza.  Prof. Roger Pitman (Uniwersytet Harvarda) eksperymentuje z propranolol, który jest beta blokerem, aby usunąć „przerażające wspomnienia i złagodzić psychologiczne skutki wojny.

Allan Snyder, profesor neurologii w Australii, pracuje nad stymulacją magnetyczną (TMS), która może mieć wpływ na rozumowanie. Badania dr Snydera doprowadziły do ​​ hipotezy, że każdy z natury posiada niezwykłe umiejętności. Jego badania wskazują, że za pomocą przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS), można sztucznie zaniżać/podwyższać obszary mózgu odpowiedzialne za funkcjonowanie umysłu na wysokim poziomie. Stąd pomysł, aby kaski TMS mogły być stosowane na polach bitew.

 

żołnierz

Generalnie, co do zbroi, to zamiast klasycznego munduru mamy materiały wypełnione nano-elementami, które są podłączone do komputera. Są elastyczne, jak mundur wykonany z tkaniny, a działają jak crash-bag, czyli poduszka powietrzna w samochodach, co automatycznie uruchamia się, gdy system wykryje uderzenie pocisku. Tkanina może być nawet tkana z włókien „nanomuscle” („nano-mięśnie”), które symulują prawdziwe mięśnie, dając żołnierzom 25 – 35 % lepsze możliwości podnoszenia i wytrzymałości.

Najbardziej znany Projekt Z-Man dotyczył na początku stworzenia rękawic i butów do wspinaczki po ścianach. Chodziło o dostosowanie żołnierza do działania w rozmaitych środowiskach, a przede wszystkim w ciasnym terenie miejskim, zwiększenie skuteczności poprzez elastyczność manewrowania, a to oznacza pokonywanie przeszkód bez lin, drabin i najlepiej bez narzędzi wspinaczkowych (zmniejszenie obciążenia żołnierza i kosztów + lepszy czas wykonania zadania).

Program Z-Man ma na celu opracowanie pomocy biologicznej do zadań wspinaczkowych na pionowe ściany bez użycia lin lub drabin. Jego inspiracją są gekony i pająki, a właściwie ich przyczepność i sposoby na chropowatości powierzchniowe. W projekcie Z-Man starają się budować wersje syntetyczną tych systemów biologicznych, aby zoptymalizować wspinaczkę ludzi.

„Geckoskin” (skóra gekona) było jednym z rozwiązań programu Z-Man. W tym rozwiązaniu stosuje się syntetycznie wytwarzany klej inspirowany na zdolnościach gekona, który pozwala wspinać się na powierzchnie różnych materiałów nawet o tak gładkich powierzchniach takich jak szkło. Geckskin to sztywna tkanina impregnowana elastomerem, co umożliwia zwiększenie przyczepności. Demonstracji w 2012 roku wykazała, Geckskin umożliwia przejście pionowej szklanej ściany i obsługę obciążenia statycznego do 660 funtów.

Produkt „Gecko Nanoadhesive” jest w trakcie dalszego rozwoju. Program DARPA Z-Man pokazał pierwszą wspinaczkę na ścianie ze szkła przy użyciu swojego sprzętu w pełnym zabezpieczeniu w lutym 2012, a od czerwca 2014 ludzie mogą do wspinania używać tylko specjalnych rękawic zainspirowanych wspinaczką gekonów, bez potrzeby użycia lin czy drabin.

 

żołnierz

 

Najciekawsze projekty dotyczą przystosowania żołnierzy do samowystarczalności w najtrudniejszych warunkach np. uzyskiwanie wody podczas działań na pustyni, radzenia sobie z temperaturą (zarówno wysoką jak i niską), czy „egzoszkielet latający prędkością 112 mil na godzinę.

Wykorzystywane są różne technologie, mówiąc w uproszczeniu od klasycznych rezystorów, kondensatorów, anten i baterii do technologii polimerów dla rezystorów chemicznych i wykorzystania laserów.

Program MICE zapewnia aktywną zdolność pracy w temperaturze pokojowej, osiągnięcie połączenia mniejszych i cieńszych elementów niż w konwencjonalnej technologii montażu powierzchniowego. Wielowarstwowa technika stwarza możliwości osadzania ultra-zminiaturyzowanych materiałów dla operacji stealth.

Nie ma potrzeby stosowania stopu lutowniczego, aby wpłynąć na elementy struktury fizycznej (na przykład skrzydło samolotu czy hełmu, lub aby zmienić strukturę pocisku). Potomac Photonics Inc. i Naval Research Laboratory demonstrują swoje osiągnięcia nanoszenia w temperaturze pokojowej np. NiCr dla rezystorów, YIG dla induktorów, BaTiO3 dla kondensatorów, Au dla konduktorów i polimerów do chemicznych rezystorów.

Zintegrowany Program Mezoskopowej Elektroniki (MICE) pozwala na wprowadzenie układów elektronicznych w ramach okularów i kasków, wplatając je w ubrania, nawet wprowadzenie ich w ciało owadów. Są to układy elektroniczne, anteny, ogniwa paliwowe, baterie i ogniwa słoneczne. W ramach dodatku wykorzystano rośliny i mikroorganizmów jako strażników, to one zgłaszają obecności chemicznych lub biologicznych wrogich cząstek. (np. przez zmianę koloru, opadanie liści, oświetlenie fluorescencyjnie) Prowadzony jest też Program Interfejs badający możliwości połączenia w całość mózgu i maszyny, dotyczy umieszczania modemów bezprzewodowych do czaszek ludzi.

Co do egzoszkieletów początkowo pracowały 3 zespoły (Sarcos, Oak Ridge National Laboratory i University of California w Berkeley), już w 2005 roku pojawiły się egzoszkielety XOS. Pocątkowo XOS były uwiązane do pompy hydraulicznej, która czerpała energię z zewnętrznego źródła zasilania. Mogły działać z baterii, ale tylko przez 40 minut.

Inne egzoszkielety z Massachusetts Institute of Technologia (prof. Hugh Herr) i z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (prof. Homayoon Kazerooni) też miały problemem zasilania. Kazerooni wykonał Human Load Carrier (HULC) – egzoszkielet, który może pracować dłużej niż 20 godzin bez ładowania, pozwala na noszenie 100 funtów na plecach i spalać 15 % mniej tlenu.

Ciekawy też jest Outer Tactical Vest, ulepszona wersja kamizelki kuloodpornej, od 2006 roku ten miękki pancerz ciała chroni przed 9mm amunicją i fragmentacją. IOTV jest również wyposażony w przednie, tylne i boczne pancerne płyty, więc zatrzyma 7.62mm pocisk przeciwpancerny rund. System wdrożony został wiosną 2007 r., nadal rozwijany w kierunku zmniejszenia wagi

Program Executive Office (PEO) – nowy żołnierz został stworzony, ale niezbędne jest rozwijanie najlepszego sprzętu, aby mógł radzić sobie w pełnym spektrum operacji wojskowych. PEO żołnierz obecnie ma 400 programów. Główne założenie – żołnierz jest naszą siłą i celem jest jego najlepsze wyposażenie, aby armia USA utrzymała dominacje w operacjach wojskowych. Niezbędne , więc jest zapewnienie najlepszych dostępnych urządzeń i ochrony, tak szybko jak to możliwe dla naszych żołnierzy.

The Soldier Enhancement Program (SEP) służy do identyfikacji i oceny dostępnych na rynku rozwiązań np. szczególna broń, amunicja, optyka, odzież do walki, indywidualne wyposażenie, zaopatrzenia w wodę, schrony, komunikacja i nawigacja.

 

żołnierz

 

DARPA twierdzi, że korzystanie z elektroniki na polu bitwy ciągle wzrasta i jest to prawie niemożliwe, aby śledzić i odzyskać wszystkie urządzenia. DARPA twierdzi, że jest ryzyko iż urządzenia elektroniczne zostaną znalezione na polu bitwy i mogą zostać przechwycone przez wroga. Przejęte urządzenia elektroniczne dają wrogowi możliwość korzystać z wynalazków armii USA.

DARPA chce obecnie tworzyć elektronikę „znikającą” w ramach projektu VAPR Program. Celem tego programu jest stworzenie elektroniki zdolnej do rozpuszczania się w środowisku ją otaczającym. Elektronika tak opracowana zapewni utrzymanie bieżącej funkcjonalności i odporności konwencjonalnej elektroniki, ale kiedy uruchomiony byłby modem „autodestrukcji” byłaby się w stanie częściowo lub całkowicie rozpuścić.

rozpuszczająca_się_elektronika

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*