panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

possible

Świństwo przechodzi granice absurdu – co się do cholery w tej Anglii dzieje?!

| 1 Comment

 

Nick Barnfield i Sarah Cleaves jechali z ich 15-miesięczna córką Heidi autobusem do Doncaster Sheffield. Dziewczynka zaczęła płakać, więc rodzice próbując ją uspokoić zaczęli śpiewać popularną melodie z bajki „Peppa pig” (Świnka Peppa). Pasażerowie oskarżyli ich o rasizm, a kobieta, która nosiła hijab, wniosła skargę do kierowcy. Kierowca kazał im opuścić autobus, pod groźbą wezwania policji.

Nie jestem rasistą, pamiętam, że wieprzowina jest zabroniona w islamie, ale przykro mi nie widzę w tej piosence nic rasistowskiego, a za uspokajanie dziecka melodią z bajki wywalić młodych rodziców z maleńkim dzieckiem i zostawić ich 2 mile od domu, straszyć policja i sądem to już szczyt!

Nie dziwię się, że pan Branfield powiedział: „To było upokarzające”, „Byliśmy bardzo zakłopotani, zawstydzeni i zdenerwowani i nie zrobiliśmy nic złego, po prostu staraliśmy się, aby nasza mała dziewczynka się uspokoiła, ale ludzie patrzyli na nas, jakbyśmy zrobili coś złego.” http://www.dailymail.co.uk/news/article-2770621/Couple-singing-Peppa-Pig-theme-tune-toddler-daughter-thrown-bus-passenger-accused-racist.html

Ciekawe, czy taką reakcję w autobusie spowodowała intensywna kampania na Facebooku o nazwie „Muzułmanie przeciw Peppa Pig”. Mr Sheikh twierdzi, że dla muzułmanów bardzo ważne jest to, że nie jedzą mięsa z wieprzowiny, nawet nie wolno im dotykać wieprzowiny. „To jest całkowicie błędne, że naszym dzieciom są pokazane są te rzeczy w TV i mój najmłodszy syn chce być świnią, a kiedyś chciał być lekarzem.” Mr Sheikh utworzył petycję online o nazwie „Usuń Świnkę Peppa z telewizji”.

Teraz coraz więcej ludzi cytuje  Alishma Khan’a, który stwierdził “Brothers and sisters of Islam. We must persevere together to make Abdullah the cat. The halal cat.” („Bracia i siostry w islamie. Musimy trwać razem, aby osiągnąć kota Abdullah. Halal kota. „)

Życie w tym kraju okazuje się coraz trudniejsze, mam wrażenie, że ktoś całkowicie stracił poczucie rozsądku i logiki. W wielu krajach klasyczne utwory z dzieciństwa zostały skasowane lub są zmieniane podobno „dla naszego dobra i bezpieczeństwa”, tak jak to dzieje się w Anglii.

Świnki i czarne owce trzeba teraz umieścić na liście zagrożonych gatunków? W przedszkolach i szkołach od 2006r nie wolno już śpiewać klasycznej rymowanki „Baa Baa Black Sheep” ( Baa Baa czarna owca). Teraz można tylko śpiewać Baa Baa Rainbow Sheep (tęczowa) albo green ( zielona). Lepiej niech z tą zielona uważają, bo ufoludki złożą zażalenie o rasistowski podtekst! A co do tęczowej to ja osobiście protestuję, zbyt mi się kojarzy z eksperymentami współczesnej genetyki, GMO najbardziej!

Piosenka ta jest podobno obraźliwa dla Czarnych, i  Baa Baa Black Sheep nauczy rasizmu każde dziecko. Czarna owca wcale nie kojarzy się z czarnym człowiekiem, tylko z idiomem, czy związkiem frazeologicznym, ale może komuś jego znaczenie się nie podoba? Przecież czarna owca oznacza osobę, która w jakiejś grupie niekorzystnie odróżnia się od pozostałych jej członków, a nawet kompromituje własne środowisko swoim zachowaniem.

Cenzurze poddano też angielską piosenkę „Rain! Rain!” (Deszcz! Deszcz!), korzeniami sięgającą do XVII wieku. Tym razem nie chodziło o rasizm tylko o ekologię, bo dzieci trzeba uczyć od początku „oszczędzania wody”, więc nie śpiewa się jej “Rain, rain, go away!” („Deszcz, deszcz, odejdź!”), a poprawiony tekst piosenki brzmi  “Rain, rain, come again! We need more rain every day!” („Deszcz, deszcz, przyjdź! Potrzebujemy więcej deszczu codziennie „)

Nie wiem czy to śmieszne czy żałosne, ale w 2011 roku szkołę Montessori School oskarżono o „kradzież Bożego Narodzenia”, po usunięciu wszelkich odniesień do Santa ( św. Mikołaja), kolęd i chrześcijaństwa. W 2009r. Rada Birmingham zmieniła zakończenie Humpty Dumpty z “couldn’t put Humpty together again” („nie można umieścić Humptiego znów razem”) na “made Humpty happy again.” („sprawić, aby Humpty był znowu szczęśliwy”)

Cenzura okroiła również książki Enid Blyton z powodu rzekomych homoseksualnych podtekstów między Noddim i Big Ears (przyjaciel Nodiego), nic nowego, tak samo usunięto Berta i Ernie z Ulicy Sezamkowej.

Z piosenką „Twinkle, Twinkle, Little Star” (Mrugająca, mrugająca mała gwiazdka) też są nie małe kłopoty. Dzieciom zakazano tradycyjnego gestykulowania podczas śpiewu, bo podobno naśladowanie migającej gwiazdy jest obraźliwe dla głuchych. (Gest „gwiazda”, jest za bardzo podobny do znaku migowego używanego do kobiecych narządów )

Poprawność polityczna prowadzi do utraty pierwotnego kontekstu i znaczenia historycznego, a do czego jeszcze skończcie sami, bo lepiej dla mnie siedzieć cicho,  jeszcze by mnie jeszcze przymknęli za przypływ szczerości.

PS: Nie mogę się oprzeć – drodzy emigranci uważajcie w szkołach na słowo tablica blackboard też nie wolno używać, za to white-board owszem tak, a białych to wcale nie rusza. Poprawność polityczna, dyskryminacja, rasizm itp różne ma tutaj oblicza…

possible

 

Udostępnij na:

One Comment

  1. admin

    Zapomniałam dodać, że jeść wieprzowiny też nie długo nie będzie tu wolno, w szkołach angielskich zastępują ją mięsem Halal. Nawet prowadzą akcję protestującą w tej sprawie.
    http://www.britainfirst.org/demand-the-ban-on-pork-in-british-schools-is-lifted/

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*