panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

łazik_Mars

Tajemnice NASA: Woda i kolejne lądowanie UFO na Marsie – czerwiec 2014

| 6 Comments

 

 

NASA nigdy nie przyzna się, że sfotografowała UFO lub obecność życia na Marsie.

Cyrk wokół najnowszych zdjęć z łazika Curiosity, które wydają się potwierdzać obecność UFO, bardzo przypomina mi to awanturę o życie na Marsie z poprzednich lat.

Naukowcy z University of Michigan odkryli, że pomimo ujemnych temperatur Marsa, niewielkie ilości ciekłej wody mogą tworzyć się na powierzchni w odpowiedniej temperaturze i przy obecności soli, co może oznaczać, że na Czerwonej Plancie może istnieć życie.

Doświadczenia w symulacyjnych komorach dokonywał zespół badawczy na Uniwersytecie w Michigan. W 2008 r. dr Nilton Renno, oświadczył, że odkryto wodę na nodze Phoenix Mars Lander, jednego z marsjańskich łazików NASA, tuż po tym, jak wylądował na powierzchni planety.

NASA stwierdziła, że to tylko teoria Renno, nie przejmując się naukowcami którzy wykazali kiedy i jak pojawia się woda  na Marsie.  Oficjalnie dalej twierdzi się, że to woda ze statku kosmicznego, a nie jakaś tam marsjańska!

Jednak w 2013 roku, NASA Mars Rover Curiosity odnalazł rodzaj soli, które Renno opisywał.

 

powierzchnia_marsa

 

Nikt się nie kłóci, że woda na Marsie kiedyś była, ale jakośnie nie wszystkim podoba się,  iż jest do tej pory. Nie ma jej w wyżłobieniach, to musiała całkiem odparować! Jest jej wystarczająco, aby zapewnić życie małym organizmom, a bakterie sobie radzą najlepiej, ale o tym się nie mówi, to kolejna teoria Renno.

 

woda_na_marsie

 

Ostatnia wojna dezinformacyjna zaczęła się kilka tygodni temu. W kwietniu, na zdjęciach łazika Curiosity 2 i 3 kwietnia odkryto dziwne jasne plamy. Nikt nie chciał przyznać, że to może być UFO.   Stwierdzono, że błyszczący obiekt to słońce lśniące na skale lub promienie kosmiczne uderzające w obiektyw kamery. Oswiadczenie NASA w tej sprawie możesz przeczytać tam:

http://www.nasa.gov/jpl/msl/mars-kimberley-20140408/#.U70vhPldUf3

 

Kolejne frasobliwe zdjęcia pojawiły się w czerwcu. Wtedy NASA  poinformowała, że te jasne plamy to uszkodzenia techniczne, a więc nie ma tam UFO tylko tzw. gorące piksele. Gorące piksele na zdjęciach pojawiają się jako jasne plamy, które są nie na miejscu w stosunku do reszty obrazu.

Dziwne, że łazik Curiosity, często wykonuje fotografie na których pojawiają się „gorace pikselke”, albo „martwe piksele”. Które piksele obwiniają za czerwiec ? Znów gorące!

 

Ufo_na_Marsie

 

Czerwcowe zdjęcia dostarczane przez łazika Curiosity zapierają dech, ale zamiast skupić się na obecności UFO na Marsie, wszyscy się kłócą kiedy zdjęcia zostały wykonane. Większość twierdzi, że w dniu 23 czerwca, ale według informacji na temat surowych obrazów Jet Propulsion Laboratory fotografie pochodzą z 20 czerwca.

Pomińmy sporną datę i zobaczmy jak te zdjęcia wyglądają, poniżej film, a dla niedowiarków podaję link bezpośrednio do najnowszej fotografii na do stronie NASA http://mars.jpl.nasa.gov/msl/multimedia/raw/?rawid=NRB_456540999EDR_F0361146NCAM00268M_&s=665

 

 

NASA bagatelizuje zdjęcia, twierdząc, że takich mają całe fury, przynajmniej raz na tydzień widzą fotki z błyszczącymi plamami. Pytanie jest tylko, jeżeli co tydzień to, czemu ich nie pokazują publicznie i czy przez przypadek nie fotografują, co tydzień UFO? Otóż wg NASA, co tydzień pojawia się zdjęcie z problemami technicznymi!

nasa

 

Udostępnij na:

6 Comments

 1. A filmu o wodzie na Marsie nie dała! Szkoda, przydałoby się dla laika, takiego jak ja.

  • admin

   Za dużo filmów ostatnio wrzucam, ale niech Ci będzie.
   Pamiętasz Opportunity, łazik, który miał badać Marsa tylko przez 8 miesięcy, ostatnio świętowali 8 rocznicę. Sporo tam mówią o wodzie.

 2. Witam.

  Zastanawia mnie jeżeli na Marsie jest życie to dlaczego tak się chowa? Rozumie że może to byc inna forma życia np.pod gruntem, ale z czasem powinno ono ewoluowac i wysc na powierzchnie, tak jak my tu na ziemi latamy w kosmos zchodzimy pod grunt podbijamy oceany itp.

  Mysle ze zycie jest mylone z formami zycia i dlatego wiele jest nieporozumien.

  Musze przyznac ze ta publikacja przyciagla moja uwage bardzo skutecznie.

  Serdecznie pozdrawiam

  • admin

   Dzięki za komentarz.
   Bardzo ciekawa uwaga, że życie jest mylone z formami życia. Jak mowa jest o życiu na marsie, to ludzie wyobrażaj sobie człekopodobnych lub UFO, prawdopodobnie, gdyby znaleziono tam małe organizmy to zostały by szybko zapomniane.

   Pewnie dlatego zdjęcia postaci na Marsie robi furorę, a jaszczur został potraktowany po macoszemu. Jakie to ma znaczenie jak dla NASA wszystko to i tak kamienie!

   postać na marsiejaszczur na marsie

 3. Same bujdy, na Marsie nie ma ufo i nie ma życia

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*