panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

znaczek_maila

Uwaga kolejna afera o prywatność, do Google, Facebooka i Linkedin dołączył też Yahoo!

| 0 comments

 

 

Yahoo! Inc (YHOO) ma kłopoty za nielegalnie udostępnianych treści e-maili, konwersje i przekazywanie danych osobowych użytkowników do agencji reklamowych. Jak widać czytanie, skanowanie i rozpowszechnianie naszej korespondencji wszystkim powoli wchodzi w krew.

Ludzie walczą o prywatność i wydają się wygrywać przed obliczem sądu, a takie firmy i tak nie wiele sobie z tego robią, delikatnie tylko zmieniając swoją politykę i logarytmy, obiecując cuda  w polityce szyfrowania naszych listów.

Biznes jak zwykle kwitnie naszym kosztem. Ilość pozwów za naruszenie prywatności przeciwko Google Inc (googl) i LinkedIn Corp (LNKD) rośnie, a teraz tylko patrzyć jak zasypie Yahoo. Sara Gorman, rzeczniczka Yahoo Sunnyvale, Kalifornia, odmawia komentarzy w sprawie decyzji sądu. Sprawa w Holandii, Yahoo! Inc, 13-cv-04980, US Sąd Rejonowy, Northern District of California (San Jose). http://www.bloomberg.com/news/2014-08-13/yahoo-ordered-to-face-privacy-claims-over-scanned-e-mail.html

 

Firma Yahoo! Inc (YHOO) na konferencji Black Hat w Las Vegas ujawniła, że pójdą w ślady Google’a i oferują szyfrowanie end-to-end e-mailów. Nie ma sposobu, aby uniknąć ujawnienia z kim korespondujesz, ale treść listów ma być objęta sekretem. Awanturkę o udostępnieniu wiadomości nawet do księży, co powinno być objęte tajemnicą, zacznij śledzić od http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2359434/yahoo-mail-to-follow-gmails-lead-with-end-to-end-encryption

 

Powoli wysyłając do kogoś prywatny list będę się czuć jakbym stała na rynku i przez megafon krzyczała do tłumu ludzi. Uważajcie na siebie, bo nie wiadomo w jakie ręce wpadną wasze listy!

 

wiadomości_w_internecie
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*