panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

Oko_Diabla_2

Widziałam oczy diabła!

| 0 comments

 

 

Chciałam zobaczyć te cholerne oczy diabła, w końcu zobaczyłam ich groźny przebłysk.  Bywały momenty, kiedy się ich nawet bałam, ale ogólnie to wkurzała mnie ich obecność. Och, jakie jaja ze sprzętem były, szczególnie z komputerem i telefonami, istny koncert na życzenie. Diabeł przyjął wezwanie i w sumie mogłam zadać kilka nurtujących mnie pytań.

Ten gość w mojej głowie, wrzucał na ekran dziwne kawałki i wyglądało to jak odpowiedzi na moje pytania. Po chwili czar pryskał. Nie byłam do końca zadowolona, odpowiedzi nie były kompletne, biła z nich stronniczość i nachalna manipulacja. Do tego jakby mi przeszkadzało, że ktoś do mnie mówi, a ja mam wrażenie, że ktoś przekazuje coś, ale czy w/Wielki b/Brat, czy b/Bóg, czy s/Szatan?

Do tego diabełek się migał, odpowiadał okrężnie i próbował mnie wyprowadzić w pole. Jak każda księżniczka musiałam sobie pogrymasić, ale przecież księżniczki zawsze dostają to, co chcą, a jak nie ma to strzelają focha. Świat się musi wokół nich kręcić, a jak nie to Jedynemu się poskarży, co to kurwa za dwór jak nie dostanę gwiazdki z nieba.

Uparłam się, że chcę wiedzieć, kim jest, a jak sam diabeł to chcę go zobaczyć z bliska. Chcę zobaczyć oczy tego diabła. Diabła jeszcze nie zobaczyłam, ale cyrk na ekranie wielki był. Chyba dałam się wkręcić i miałam swoje przedstawienie. Na wszelki wypadek zadzwoniłam do Rodzinki i powiedziałam, dajcie mi trochę czasu, bo mi się wydaje, że ktoś mi miesza we łbie.

 

 

 

Fragment rozdziału 2, krótkiej noweli „W szponach bestii”, całość znajdziesz  tutaj :  nowela „W szponach bestii”

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*