panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

angielskie_skarbonki

Wsadź palec w du…dużym banku

| 0 comments

 

W Wielkiej Brytanii startują z nowym systemem dostępu do rachunków bankowych, chcą wprowadzić maszynki, abyś mógł zamiast wsadzania palca do du… miał go gdzie wsadzić w banku, dużo bardziej higieniczne! Dzięki nowemu systemowi zbierania danych biometrycznych bank będzie mógł identyfikować osoby poprzez unikalny wzór żył w palcach.

Oczywiście wszystko dla Twojej wygody i przyśpieszenia operacji bankowych, przecież nie będziesz musiał używać haseł i pamiętać żadnych numerów, użytkownicy będą mogli zalogować się do swoich kont przez umieszczenie jednego ze swoich palców do skanera. A jakie to bezpieczne nikt niepowołany się nie włamie do Twojego konta!

Technologia kojarzy się ze skanerami do rozpoznawania odcisków palców, ale działa inaczej i szumnie się nazywa „autoryzacja żył palca”, i jest aktywnie promowana przez japońską firmę Hitachi w bankomatach w Japonii i Polsce! Od dziś będzie też na Wyspach, a wejdzie do powszechnego użytku  jak dopracują system komputerowo- chipowy czyli w przyszłym roku. Tylko jeszcze nie ujawnili ile będziemy płacić za takie wygody, bo niestety korzystanie wymaga wniesienia dodatkowej opłaty. Do tego nie wszyscy dostąpią tego zaszczytu, bo na razie usługa zastrzeżona dla elity biznesu, czyli klientów korporacyjnych.

Na razie walczą, aby wyprodukowano dla nich miniaturową wersję, bo ta wielkości piłki do tenisa wydaje się im za duża i niezbyt elegancka. Przekonują wszystkich, że nie ma obawy, że wzorców żył, może być używane lub wykorzystywane przez oszustów, a nawet agencje rządowe, bo… ! Nie musisz się obawiać, że Ci utną palca i korzystając z martwego okradną konto!

A na koniec – skurczybyki zapomnieli o cukrzykach, innych chorych i wypadkach losowych! Jak będą z tego korzystać ludzie, którzy mają zapaść cukrzycową żył lub inne dolegliwości żylne, albo w wypadku stracą rękę? Po drugie: można zmienić pin, czy hasło, to co będę zmieniać palce, czy  może każą mi w to wstawić nos?

 

skaner_żył
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*