panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

pęknięte_serce

Zabójca miłości?

| 2 Comments

 

Pewna kobieta miała obok siebie wspaniałego człowieka. Był dla niej zawsze dobry i kochał ją z dnia na dzień coraz mocniej. Ona kochała go odkąd się poznali, jeżeli ktoś jeszcze wierzy w miłość od pierwszego wrażenia, to właśnie było to. Jej życie nim go poznała było byle jakie, mocno pogmatwane, mało w nim było radości, a wiele wspomnień przepełnionych bólem bólem. Nie miała zbyt wiele na ten temat do powiedzenia, nie lubiła do tego wracać. On domyślił się, że jest typową kobietą z przeszłością i wiedział, że może to spowodować wiele problemów, ale był gotowy zaryzykować.

Kochał ją, ale miał swoje sztywne zasady w życiu, które jej się podobały, a jednocześnie przerażały ją. Człowiek tak konsekwentny i tak dobrze ułożony nie wydawał się być tolerancyjny i wyrozumiały. Wiedząc o tym kobieta starała się chronić pewne tajemnice o sobie, tak długo jak się dało. Nie ze względu na siebie, bo zawsze była gotowa ponieść konsekwencję swoich czynów, to przecież normalne, że za błędy się płaci, czasem nawet do końca życia.  Chroniła je ze względu na niego, bała się, że jak się dowie, to cały jej wizerunek, a nawet jego świat runie i trudno mu będzie go odbudować.

Generalnie to lojalność wymaga, aby powiedzieć wszystko, ale jednocześnie miłość nakazuje oszczędzić drugiej osobie bólu. Dylematy trwały zbyt długo, a z biegiem czasu kobieta była coraz bardziej przekonana, że „zakazana” wiedza nie tylko może zepsuć to, co jest między nimi, ale przede wszystkim zbyt mocno poranić tego człowieka. On był za dobry i za uczciwy, nie chciała dopuścić, aby cierpiał.

Życie jednak prawie zawsze stawia nas w sytuacjach, w których nie chcielibyśmy się znaleźć. Pewnego dnia kobieta została zmuszona, aby mu o pewnym sekrecie powiedzieć. Wbrew woli kobiety i wbrew życiu wyszło na jaw coś, co nie powinno ujrzeć dziennego światła. Kobieta od dawna liczyła się z tym, że ta informacja może być zabójcą ich miłości. Nie wiedziała tylko czy ich miłość przetrwa tą próbę.

Człowiek, który się dowiedział nie mógł udźwignąć ciężaru prawdy, walczył sam ze sobą i zastanawiał się czy nie odejść. Kobieta była na to przygotowana, ale wciąż miała nadzieję, że tak się nie stanie. Bała się zbliżyć do niego, stała na boku i patrzyła jak on się męczy. Nie mogła zrobić nic, aby mu ulżyć. Mogła tylko czekać, co on z tym wszystkim zrobi. Czekała i wiedziała, że bez względu na wszystko nie przestanie go kochać, czy zostanie z nim, czy się rozstaną nadal go będzie kochać i nic tego nie jest w stanie zmienić.

Dobry człowiek jej wybaczył, to czego zrozumieć i zaakceptować nie potrafił, ale nie umiał zapomnieć, prześladowało go wspomnienie o tym i nie był pewien czy potrafi z nią jeszcze być. Czy będzie umiał złamać zasadę, której trzymał się przez całe życie? Czy mimo wszystko będzie umiał z tym żyć? Czy to prawda, że miłość ci wszystko wybaczy?

Zadzwonił do niej i zapewnił, że ich związek wytrzyma i to, ale przerażona kobieta nie do końca umiała mu uwierzyć. Mówił, że kocha i wciąż będzie z nią, będzie ją kochał, aż do końca swoich dni. Kobieta w duchu dziękowała za kolejny dzień, który spędzą razem, wciąż jednak bojąc się, że może go stracić. Każda kolejna łza wydawała się bardziej słona…

Udostępnij na:

2 Comments

  1. Prawda sama sie obroni, prawdziwej miłości nie da sie zabić…

  2. Bardzo ciekawa stronka i mega dużo fajnych rzeczy. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam autorów.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*