panelarrow

Moje3po3

Blog: opowiadania, reportaże, proza życia

świeczki

Zaduszki zupełnie inaczej.

| 1 Comment

 

 

Dzisiaj Zaduszki… Cmentarze  tutaj (w Anglii) wyglądają ponuro, nie ma kwiatów, zapalonych zniczy, ani odwiedzających wznoszących modły, czy wspominających tych, co już odeszli. Wchodzę do zupełnie pustego k/Kościoła zapalić światło za zmarłych. Nie szkodzi, że świątynia protestancka i jestem tak daleko od rodzinnych grobów. To przecież tylko symbol, tradycja wyuczona w dzieciństwie, wciąż żywa w mojej pamięci. Budynek pogrążony w zupełnej ciszy, jeszcze nikt nie przybył na nabożeństwo „wszystkich świętych”, i właśnie taki pasuje do dzisiejszego dnia, jakby odmierzał kolejne minuty ciszy  i składał je w hołdzie zmarłym.

Zapalam świeczki, nie w konkretnej  intencji za czyjąś duszę, tylko na znak szacunku do nieżyjących  moich bliskich i milionów mordowanych na codzień dzieci, których śmierć popiera prawo i większość naszego społeczeństwa. Ofiary tych zabójstw, nawet nie mają nagrobka, ich ciała lądują na stercie śmieci. Zapalam świeczkę także dla tego dziecka, którego śmierć nakręcili ostatnio kamerą. Możecie to zobaczyć na szokującym filmie tutaj: https://www.facebook.com/video.php?v=296986953825135&fref=nf

 

cmentarz_Anglii_1
cmentarz_w_Anglii
cmentarz_w_Anglii_2

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:

One Comment

  1. Dlaczego człowiek zabija drugiego człowieka? „Wybacz, im bo nie wiedzą co czynią” powiedział Jezus z Nazaretu. I co dalej biedny człowieku -wyższa istoto ? Czy to regres, powolna deklasacja, cechy cywilizacji gasnącej. Czy jest to dowód na upadek człowieka? Instynkt zabijania spycha człowieka z naturalnej drogi rozwoju w kierunku wyższej istoty i cofa do zwierzęcości. To tragiczne, a miało być tak pięknie.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.*

POTWIERDŹ SWÓJ WIEK!

Na stronie czasem pojawiają się drastyczne treści, niecenzurowany język i wątki erotyczne przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Potwierdź, że masz ukończone 18 lat. .